Bosco del Merlo

Kategorie-Bosco-de-melo

Název Bosco del Merlo je odvozen z místních topografických map, které odkazují na dubové lesy, které kdysi pokrývaly tuto oblast.

Vinice Bosco del Merlo se nacházejí mezi starobylými římskými konzulárními cestami Via Annia a Via Postumia, které sahají až do počátku století po Kristu.

 

Bosco-de-melo-logo


Vinařství Bosco del Merlo bylo založeno v roce 1977 v Annone Veneto, sourozenci Carlem, Lucií a Robertem Paladinovými. Díky spolupráci s Istituto Sperimentale per la Viticoltura di Conegliano byla okamžitě zavedena moderní postupy, aby se vytěžilo z vinic to nejlepší a to doslova kousek po kousku. V devadesátých letech bylo v městečku Lison di Portogruaro, kolébce vinařství v této vinařské oblasti, získáno dalších 50 hektarů půdy, což zdvojnásobilo kapacitu a zvýšilo ji na celkem asi 100 hektarů.


V průběhu let Bosco del Merlo těžilo z rad slavných enologů a odborníků z Fakulty enologie a zemědělství v Padově a Miláně, jako jsou Franco Bernabei a Leonardo Valenti, ve snaze najít nejlepší řešení pro dosažení optimální kvality s nejnižším dopadem na životní prostředí.


S Bosco del Merlo byli sourozenci Paladin průkopníci ve výsadbě prostřednictvím využití husté hustoty výsadby, která se zhustí z 2 500 na 5 000 rostlin na hektar.

Dále pak experimentování a řízení organického vinařství po dobu více než 15 let.

 
Bosco-de-merlo-vinarstvi

Bosco-de-merlo-vino-1

Bosco-de-merlo-vino-2

Bosco-de-merlo-vino-3

Cena

299960
1299960

Značky

Položek k zobrazení: 5
Chardonnay DOC Venezia Bricola
Novinka
299 Kč

Barva: slámově žluté víno se zelenými odleskyVůně: je intenzivní a minerálníChuť: náznaky broskve, zralé žluté ovoce, jako ananas a zelené jablko. Perfektní jako aperitiv,...

Kód: 317
Pinot Grigio Tudajo DOC delle Venezie
339 Kč

Intenzivní chuť s náznaky květů akácie a muškátového oříšku. Suché bílé víno, které překvapí svou jemností.

Kód: 275
Prosecco DOC Millesimato Brut Rosé 2020
359 Kč

Elegantní růžové Prosecco s vůní květin, jemným nádechem růží a jahod. Krásné na pohled a ještě krásnější uvnitř.

Kód: 281
Merlot Riserva Campo Camino DOC Lison Pramaggiore
379 Kč

Ovocné a kořeněné tóny v sametové chuti. Plné a harmonické víno s vynikající strukturou.

Kód: 260
Bosco del Merlo Prosecco 1,5L
960 Kč
Kód: 314
5 položek celkem