Neohodnoceno

Bottega GOLD Prosecco DOC Brut

Osvěžující ovoce s rafinovanými květy akácie, vistárie a konvalinky

Výrobce / značka:Bottega S.P.A.

Podkategorie: Prosecco
Míra zbytkového cukru: Brut 0 – 12 g/l
Obsah alkoholu: 11 %
Chuťový profil: Komplexní
Objem: 0,75 l
Původ: Itálie
Styl šumivého vína: Bílé převážně z bílých odrůd
Skladem (>5 ks)
Kód: 393
507 Kč
Kategorie: Prosecco
Bottega GOLD Prosecco DOC Brut
Novinka

Barva: Jasná, slámově žlutá

Perlivost: Jemná a perzistentní

Aroma: Typické a rafinované s ovocem, tóny květů akácie, vistárie a konvalinky, v závěru se objevuje šalvěj a koření

Chuť: Jemná, harmonická a elegantní, se štíhlým tělem a živou, ale vyváženou kyselinkou

Složení: 100 % Glera

Zbytkový cukr: 10 –14 g/l

Kyseliny: 5 – 6,5 g/l

Vinifikace: Druhé kvašení dle metody Charmat

Zatřídění: Prosecco Spumante, Valdobbiadene Prosecco Superiore DOC


Výroba

Od vinice až po láhev je každý okamžik tvorby produktu monitorován s řemeslnou péčí a důrazem na detail. Je volena jednoduchost s důrazem na přírodní chutě spojené s územím a uměleckým stylem, který dělají produkty Bottega jedinečné a neopakovatelné.


Doporučení

Vynikající jako aperitiv, ale i do koktejlů. Pokrmy k tomuto šumivému vínu doporučujeme zejména lehké první chody v podobě mořských plodů, rizota či dušenou nebo čerstvou zeleninu a pokrmy z ní. Veškeré tipy na doporučená jídla k vínům naleznete v sekci „Vinné recepty“. Chutná nejlépe ze sklenice na bílé víno nebo tulipánu při teplotě 4 – 5 °C.


Příběh

Bottega má čtyři staletí ve světě vína a grappy. Od 17. století, kdy naši předkové pěstovali vinnou révu jako nájemní zemědělci, až do současnosti. V roce 1977 Aldo Bottega spolu se svou ženou Rosinou založil Distilleria Bottega v Pianzano di Godega. Po smrti zakladatele převzal firmu jeho syn Sandro a za podpory sestry Barbary a bratra Stefana inovovali systém destilace a Distillery Bottega se začala dostávat do povědomí. Ke značce Bottega se v roce 1987 připojila značka Alexandera a začínají vyrábět první lahve z foukaného skla. V roce 2007 se Distilleria Bottega přestěhovala do Bibano di Godega di Sant'Urbano, 50 km od Benátek, poblíž Conegliano Veneto. Areál se nachází ve velkém statku ze 17. století mezi 10 hektary vinic, zrekonstruovaný podle nejmodernějších ekologických kritérií. 25. ledna 2014 Bottega otevřel svůj první Prosecco bar na lodi Viking Line ve Skandinávii. Vína a likéry Bottega obdržely přes 350 cen a ocenění, lze je nalézt ve více než 140 zemích.